Jak být úspěšný ve svém oboru

 

 

Našli jste práci snů a chcete se zařadit mezi ty úspěšné lidi? Stačí dodržet pár jednoduchých pravidel a máte velkou šanci dosáhnout svého cíle. Jaké vlastnosti vám nesmí chybět proto, abyste patřili mezi nejlepší ? 

 

Stanovení cílů

Je jedno, jestli jste manažer, řidič nebo strojvůdce. Musíte mít vždy jasno, jakým směrem se chcete vydat. Pokud nemáte cíl, může se snadno stát, že na žádný úspěch nedosáhnete. Tato schopnost je důležitá především pokud řídíte tým lidí. Bez stanovování cílů nedosáhnete výsledků.

 

Komunikace

Vždy jednejte s nadřízenými i podřízenými stručně, jasně a srozumitelně. Chcete-li být úspěšní, je potřeba, abyste měli srozumitelný mluvený i psaný projev. Důležité je naučit se správně argumentovat, vyjadřovat se přesně.

 

Empatie

Pokud chcete, aby vám vaši kolegové, nadřízení i podřízení rozuměli, musíte se naučit porozumět vy jim. Důležitá je právě schopnost vcítit se do pocitů a uvažování jiných osob. Pokud vedete tým lidí, snažte se je chválit za jejich výkony, poskytujte jim zpětnou vazbu.

 

Organizování vlastního času

Pro dosažení úspěchu ve svém oboru, je potřeba umět si správně zorganizovat svůj pracovní program. Dobře zvládnutý time management znamená, že se vyhnete stresu. Pokud svůj čas neřídíte, stanete se jeho obětí. Základem je stanovovat si své priority, plánovat si nejen pracovní program, ale také potřebný odpočinek.

 

Pracování na sobě 

Je jedno, na jaké pracovní pozici zrovna jste. Vždy se najdou věci, které je potřeba vylepšit, a to i v případě, že máte opačný pocit. Své schopnosti neustále zdokonalujte, čtěte naučnou a motivační literaturu, navštěvujte nejrůznější kurzy, semináře, workshopy, klidně se pusťte do učení nového jazyka. Díky přibývajícím zkušenostem si zvýšíte své sebevědomí, můžete tak zvládnout dobře i novou pracovní pozici či funkci manažera. 

 

 

Personalistka.cz

----------------

Job advertising site a nabídky práce v UK najdete na MyJobsi.co.uk .

Certifikace firem - získejte certifikát TOP zaměstnavatel on-line na Certifikuj.cz.