Jak se chovat při pohovoru

 

 

Pracovní pohovor je poslední krok, který Vás dělí od nástupu do zaměstnání. Je tedy nutné se na něho patřičně připravit:

 

 

Přijďte včas – chodit pozdě na schůzku je neomalené a v případě pracovního pohovoru to platí dvojnásob, proto raději přijďte dříve než později. Pokud se někde zdržíte (dopravní zácpa, zpoždění autobusu apod.), je vhodné personalistovi tuto skutečnost oznámit a omluvit se.

 

Slušné chování – dodržujte zásady slušného chování. Před příchodem vypněte zvuky mobilního telefonu a odložte žvýkačku. Při samotném příchodu pak pozdravte a představte se. S podáním ruky vyčkejte na zaměstnavatele stejně jako s usazením. Je společensky významnější, tudíž má přednost. Během konverzace odpovídejte poklidně a slušně, agresivita a vulgarismy Vaše šance na získání zaměstnání zhatí. Samozřejmě mluvte pravdivě a upřímně.

 

Vhodné oblečení – jaké oblečení zvolit se odvozuje od pozice, na kterou se hlásíte. Pokud máte pracovat jako administrativní pracovník, ředitel či obchodník je vhodné zvolit konzervativnější oděv, naopak u dělnických profesí by oblek působil nepatřičně. Jinak je tomu u kreativních pozic, u kterých je vhodné se při oblékání trochu odvázat. Tak či tak by však měl být oděv čistý a upravený, což platí i o uchazeči (ušmudlané ruce a odér cigaretového kouře nikomu neprospěje).

 

Poznejte firmu – u pohovoru jistě zazní otázka týkající se firmy, proto si předem o ní nějaké informace zjistěte, nejlépe na firemních www stránkách, je samozřejmě dobré mít základní povědomí o produktech nebo službách potenciálního zaměstnavatele aby byl patrný Váš zájem o práci pro danou společnost.

  

Zajímejte se o nabízenou pozici – během pohovoru byste také měli zaměstnavateli položit několik otázek, ze kterých bude pochopitelný Váš zájem o nabízenou pracovní pozici. Například jaká bude náplň práce, pracovní doba, možnost dalšího vzdělávání, kariérní růst, důvod neobsazenosti pozice apod.

 

 

Personalistka.cz

----------------

Job posting a Job search pracovních nabídek ve Velké Británii, snadné vyhledávání na MyJobsi.co.uk .

Jobbörse , Stellenangebote a nabídky práce ve Švýcarsku hledejte na portálu MyJobsi.ch .