Jak se orientovat v nabídkách práce

 

 

Poradíme vám, jak se orientovat v nabídkách práce na personálních serverech. Mnoho inzerátů může splňovat vaše představy o práci snů, ale firma má jiné požadavky nebo naopak požadavky sice splňujete, ale práce je pro vás nezajímavá. Jak zjistíte, které inzeráty jsou pro vás vhodné? 

 

Orientace v nabídkách práce

Orientace v nabídkách práce na nejrůznějších pracovních portálech a v dalších médiích není nijak jednoduchá a je potřeba získat určitou praxi, která vám pomůže lépe vyhodnocovat jednotlivé inzeráty nabídky práce.

Vybírejte podle své motivace – Prvním kritériem pro zorientování se v nabídkách práce, je vaše vlastní motivace. Uchazeč o zaměstnání musí sám umět zhodnotit svou situaci a nastavit si jasné parametry pro výběr zaměstnání:

 

  • co bych chtěl dělat

  • co naopak dělat nechci

  • kde mám zájem pracovat

  • jaké mám finanční představy 

  • za jakých podmínek chci či naopak nechci pracovat

 

 

Díky zodpovězení si těchto otázek vám už nic nebrání v tom filtrovat jednotlivé nabídky práce podle svých požadavků. Na základě toho si vyberete odpovídající inzeráty s nabídkou práce.


Podle relevantních inzerátů nabízejících práci – výběr relevantních inzerátů nabízejících práci vybírejte podle požadavků, které potencionální zaměstnavatel uvedl v inzerátu. Jako kandidát na konkrétní práci odpovídejte jen na pozice, které jsou pro vás atraktivní jak náplní práce, tak finančním ohodnocením, jménem firmy, pracovním kolektivem, a zároveň splňujete alespoň většinu požadavků uvedených v inzerátu.


Jednotlivé inzeráty jsou tříděny do rubrik dle oborů, oblastí, klíčových slov, podle nabízené výše platu i dalších kritérií. Snadno tak můžete nabídky filtrovat a vybírat například podle svého vzdělání  nebo jiných parametrů, které vás aktuálně zajímají. 

 

 

Personalistka.cz

----------------

Job posting a nabídky práce ve Spojených státech najdete na MyJobsi.com .

Oferty pracy , Praca ogłoszenia a volné pracovní pozice v Polsku hledejte na MyJobsi.pl .

MyJobsi.cz - největší vyhledávač inzerce práce v České republice.